11 | 11 | 2019

MISIE SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

20 września wszystkie przedszkolaki wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem:  Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej".

Dzieci sprzątały plac zabaw. Przed przystąpieniem do pracy zostały odpowiednio wyposażone w rękawiczki jednorazowe  i worki na śmieci. Do akcji dołączył się także nasz pluszowy przyjaciel -PUSZEK.

Akcja „Sprzątanie Świata” jest akcją niebywale potrzebną, gdyż zachęca ludzi do działania, uczy odpowiedzialności, pobudza inicjatywę i pomysłowość. Jesteśmy przekonani, że tego typu akcje owocują chęcią dbania o środowisko i udowadniają, że są niezwykle istotnym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Dzieci uczestniczyły w Sprzątaniu Świata bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.

foto i tekst: Wiesława Stańczyk